Lecţie de futsal predată de City’us la Odorhei

0

City’us Târgu-Mureş a obţinut victorie muncită, după un meci greu, cu siguranţă cel mai disputat din acest campionat: 9-6 la Odorheiu Secuiesc.

Începutul jocului nu a fost favorabil echipei mureşene, gazdele conducând în minutul 4, cu 3-0. După un joc spectaculos, campionii au întors rezultatul, au revenit de alte câteva ori după ce au fost egalaţi şi în final au obţinut o victorie muncită.

Iată şi marcatorii echipei campioane:
Gherman (18, 33), F. Matei (22, 32, 38), Mimi Stoica (23, 25), Carlao (30) şi Nicuşan (38).

City’us a început în formula: Klein – F. Matei, Gherman, Molomfălean, Radu. Au mai evoluat: Carlao – C. Matei, M. Stoica, Nicuşan şi Szocs.

Mureşenii acumulează 51 de puncte şi mai au de disputat o singură partidă din prima parte a campionatului, acasă cu Inter Teliu Braşov, ultima poziţie a clasamentului.

Până atunci, târgumureşenii vor juca sâmbătă de la ora 13.00, la Sf. Gheorghe, în sferturile de finală ale Cupei României, în compania gazdelor de la SPICOM.