Încă o victorie şi City’us e campioana României!

0

City’us Târgu-Mureş este la un singur pas de câştigarea celui de-al doilea titlu de campioană a României. În primul joc al finalei, disputat la Galaţi, City’us s-a impus cu 7-6, după executarea loviturilor de departajare, în faţa gazdelor de la United.

După primele 40 de minute de joc, scorul era egal, 3-3, rezultatul păstrându-se şi după reprizele de prelungiri. La loviturile de departajare, gazdele au ratat 2 lovituri, iar tîrgumureşenii una singură.

Cele 6 goluri din timpul regulamentar au fost înscrise de: Dima (3, 7) şi Cojoc (18), respectiv Molomfălean (7), Gherman (21) şi Florin Matei (38).

De notat că, portarul brazilian Carlao, pe lângă cele 2 şuturi parate a şi transformat una dintre lovituri. Pentru City’us au transformat: Mimi Stoica, Carlao, Florin Matei şi Cristian Matei.