FCM Târgu-Mureş a scos un egal cu liderul din Macedonia

0
Neluţu Sabău

FC Municipal a încheiat la egalitate, 1-1, partida disputată ieri în Antalya, în compania liderului primei divizii din Macedonia, FK Shkendija Tetovo. Golul formaţiei noastre a fost reuşit de Florin Dan, în minutul 85, dintr-o lovitură liberă de la 16 metri. Macedonenii deschiseseră scorul în minutul 71.

Iată şi formaţia care a evoluat: Balauru (70 Şteţca) - L. Rus (70 Vagner), Iencsi (70 Cordoş), Fernandes (70 Munteanu), Topic (70 Jovandic) - Vasilache (70 Vârtic), Issa Ba (70 Ciavari), Urribe (46 Fl. Dan), Astafei (70 Petcuţ) - Didi (70 Răduţă), Zaharia (70 Ruiz).

Partida a fost dominată de către echipa noastră, pe lângă golul lui Florin Dan, Zaharia, Vasilache, Astafei şi Didi ratând bune ocazii. În minutul 37 şutul lui Didi din mijlocul careului a lovit bara din stânga a porţii macedonene.

Următorul joc amical este programat sâmbătă, de la ora 15.00, cu slovacii de la Senica.