FCM-ul pe ultimul loc! CFR-ul a bătut Mureşul pe Transil!

0

FCM a pierdut meciul de pe teren propriu contra celor de la CFR Cluj, scor 0-2, goluri Bastos şi Sougou. Clujenii au urcat pe primul loc în clasamentul intermediar al Ligii 1, cu maxim de puncte.

Mureşenii au început mai bine şi au ratat o dublă şansă în minutul 15. Kallisse şi iencsi l-au pus la grea incercare pe Nuno Claro, însă portarul a scos excepţional. Golul a venit la cealaltă poartă, Bastos reuşind să înscrie în minutul 37 după o pasă senzaţională a lui Renan Garcia. După gol, mureşenii au contat prea puţin în atac, iar Sougou a reuşit să-şi treacă iarăşi numele pe tabela de marcaj, după ce a profitat de o eroare a lui Ghionea, aflat la a doua gafă consecutivă după ce a înscris un autogol în partida pierdută cu Dinamo, etapa precedentă.

FCM: Balauru - Iencsi, Ghionea, Halisson - Nicu, Ba, Pădureţu, Bumba - Ilyeş - Kallisse, Astafei

CFR Cluj: Nuno Claro - Lionn, Cadu, Rada, Camora - Peralta, G. Mureşan, Renan - Sougou, Ronny, Bastos