FCM-ul a scos un egal în meciul cu U Cluj

0
Egal ”pentru” FCM

Formaţia Universitatea Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, la Alba Iulia, împotriva echipei FCM Târgu Mureş, în cadrul etapei a XVII-a (ultima din tur) a Ligii I.

Mureșenii au deschis scorul prin Vagner '4, iar gazdele au egalat prin Niculescu '28. Vagner a înscris, în minutul patru, din careul mic, după o centrare a lui Astafei de pe partea stângă. În minutul 28, Niculescu a egalat cu o lovitură liberă de la aproape 25 de metri, lateral stânga.

Antrenorul Ionuţ Badea  a debutat cu un egal pe banca "şepcilor roşii", 1-1 cu FCM Tîrgu Mureş, şi spune că are cîteva lucruri de corectat în jocul formaţiei sale.

"N-am făcut o partidă bună, concentrarea pe anumite momente nu a fost sută la sută. La capitolul motivaţional, echipa merită felicitări. Târgu Mureş nu m-a surprins cu nimic, dar şi-a creat ocaziile din cauza problemelor noastre de organizare", a zis Ionuț Badea la finalul meciului.