FCM-ul a pierdut ultimul meci al sezonului

0

FC Municipal Târgu-Mureş a pierdut cu 1-2 partida din etapa a 34-a a Ligii 1, disputată la Braşov.

Golul formaţiei mureșene a fost înscris de către Victoraş Astafei, în minutul 17, cu o reluare din 6 metri. Gazdele au restabilit egalitatea după numai 2 minute, după o fază în care, în prealabil, braşovenii au trimis mingea în bară. Golul victoriei este marcat cu 13 minute înainte de final.

FCM a evoluat în formula:

Balauru - Vagner (84-Kiriţă), Cordoş, Gugu, Sepsi - Vasilache (56-Bujor), Ilyes, Nicu, Firţulescu (86-Sg. Buş) - Astafei, Apostu.

După 34 de jocuri, FC Municipal încheie sezonul pe locul 15, cu 35 de puncte, 8 victorii, 11 rezultate de egalitate şi 15 înfrângeri, 34 de goluri înscrise şi 47 primite.

Formaţia mureșeană aşteaptă acum decizia forurilor superioare cu privire la locul rămas vacant în sezonul viitor, în Liga 1.