Târgu-Mureş:Remiză pentru FCM

0

Echipa FCM Târgu-Mureş a obţinut astăzi un egal muncit pe teren propriu în faţa Universităţii Cluj, revenind după ce a fost condusă cu 2-0 la pauză.

După ce clujenii Niţi şi Ţene au înscris două goluri chiar înainte de pauză, oranj-albaştri au revenit pe tabelă după pauză. Mai întâi Prodan a înscris din penalty în minutul 56, iar un sfert de oră mai târziu Sfârlea a egalat cu un trasor de la peste 20 de metri, din lovitură liberă.

Antrenorul mureşenilor, Cosmin Bodea, a declarat la finalul partidei că echipa sa a pierdut două puncte: "M-a bucurat faptul că am avut puterea să revenim după ce am fost conduşi cu 2 goluri. Nu sunt mulţumit de rezultat, însă, deoarece amdominat clar meciul. Consider că am pierdut două puncte azi".

După 13 etape, clasamentul în Liga a doua, seria a doua e condus de FC Argeş (25 de puncte), pe locul secund se situează FCM (24 de puncte, un meci în minus), urmată de UTA (24 de puncte), Mioveni (23 de puncte) şi "U" Cluj (22 de puncte).