Evoluţiile dezamăgitoare continuă. FCM-ul pierde şi cu Arsenal Kiev

0
Celsinho a înscris un nou gol pentru FCM

FC Municipal a pierdut un nou joc amical în cantonamentul din Antalya. Adversara formaţiei mureşene a fost, de data aceasta, Arsenal Kiev, care a obţinut victoria cu scorul final de 3-2, la pauză 2-1.

Pentru FCM au înscris Subotic, în minutul 3, din penalty, în urma unui fault asupra lui Astafei şi Celsinho în minutul 87, tot din 11 metri. Golurile celor de la Arsenal Kiev au fost înscrise în minutele 14, 30 şi 55.

Echipa folosită de tehnicianul Marius Lăcătuş a fost următoarea:

Albuţ (70-Balauru) - Nicu (76-Homei), Gugu (46-Ghionea), Iencsi, Topic - Astafei, Kiriţă (76-Celsinho), Ilyes, Bumba - Fl. Dan (46-Pădureţu), Subotic (70-Bujor).

Miercuri, de la ora 15.00, FC Municipal va întâlni pe Nistru Otaci, din Republica Moldova, într-un meci transmis în direct de către postul Digisport. FC Municipal Târgu-Mureş şi-a prelungit cantonamentul din Turcia cu încă o săptămână, întoarcerea delegaţiei noastre fiind programată pe 23 februarie. Această decizie a fost luată deoarece returul Ligii 1 va fi amânat.