Eşec în setul decisiv pentru CSU Medicina Târgu-Mureş

0

Fetele de la CSU Medicina nu le-au făcut faţă celor de la Unic Piatra Neamţ, într-un meci disputat aseară, în Sala UMF din Târgu-Mureş.

Echipa oaspete s-a impus cu scorul de 2 la 3, după un meci cu răsturnări de situaţie spectaculoase. Primul set a revenit voleibalistelor din Piatra Neamţ, 24 - 26, pentru ca târgumureşencele să revină în al doilea şi să câştige cu 25 - 11. Următoarele două seturi au fost adjudecate de fiecare formaţie,  16 - 25, 25 -18, astfel că a fost nevoie de setul decisiv pentu a stabili învingătoarea. Cu scorul de 16 - 18 s-au impus jucătoarele din Piatra Neamţ, iar partida s-a încheiat cu scorul general de 2 - 3 la seturi.

În următoarea etapă, CSU MEDICINA se va deplasa la Cluj Napoca pentru meciul cu Universitatea, programat sâmbătă.