Fotbal spectacol în weekend pe "Transil"

0

FCM-ul a terminat la egalitate, scor 3-3, meciul disputat la finele săptămânii pe teren propriu în compania celor de la Pandurii Târgu-Jiu.

După o primă repriză, cu puţine ocazii de poartă, încheiată însă în avantaj de FC Municipal, după golul lui Iencsi din minutul 44, a venit partea secundă, una trăită la cote maxime.

Oaspeţii egalează în minutul 58 prin Vranjes, după o lovitură liberă de la 20 de metri, iar după alte 5 minute trec în avantaj după reuşita pe contraatac semnată Cardoso.

Cavalli readuce egalarea cu o lovitură de cap din apropiere, dar Voiculeţ profită de neatenţia echipei noastre după eliminarea lui Issa Ba şi înscrie la colţul lung. Dar nu avea să se încheie aşa. Subotici aduce din nou egalarea, în al doilea minut de prelungire, iar Ruiz este la un pas să îi aducă în culmea fericirii pe suporteri, dar devierea sa este scoasă de Mingote.