City'us luptă în continuare pentru un nou event! căruţă de goluri în Sala Sporturilor!

0
Bucurie pentru jucătorii mureşeni

City’us Târgu-Mureş s-a calificat în semifinalele Cupei României la futsal, după victoria cu 13-0 în faţa celor de la Clujana Cluj-Napoca, într-o partidă găzduită de Sala Sporturilor.

Partida a fost echilibrată doar în primele 8 minute, timp în care, fie barele porţii adverse, fie intervenţiile portarului clujean, au păstrat tabela imaculată.  Din acel minut şi până la finalul reprizei, târgumureşenii au punctat de 6 ori prin: Szocs (8), Murilo (14, 16, 18), Cristi Matei (17) şi Mimi Stoica (20).

Repriza a doua s-a disputat tot la poarta celor de la Clujana, iar scorul a luat proporţii. Lupu (28), Mimi Stoica (28, 29), Szocs (29), Csoma (31), Fl. Matei (31) şi R. Radu (40) au stabilit scorul final, City’us – Clujana 13-0.

O victorie fără emoţii care duce echipa campioană spre penultimul act al competiţiei şi tot mai aproape de cea de-a 5-a cupă consecutivă.