City’us și restul lumii. Echipa mureșeană domină campionatul!

0
O nouă victorie pentru City'us în campionat

City’us Târgu-Mureș a învins aseară, în deplasare, pe United Galați, cu scorul de 7-5, într-o partidă din etapa a IX-a a Ligii 1 la futsal.

Desfășurarea partidei din sala Siderurgistul a fost una echilibrată, în prima parte, gazdele având o evoluție curajoasă. Campioana României a ratat numeroase ocazii de a înscrie, în unele situații, mingea refuzând parcă să intre în poartă.

După deficitul de un gol de la pauză, City’us și-a impus jocul în repriza secundă și și-a asigurat victoria, cea de-a 7-a a sezonului.
Pentru târgumureșeni au înscris: Cristian Matei (3), Lucian Nicușan (2) și Florin Matei (2).

În etapa viitoare, cea cu numărul zece, City’us Târgu-Mureș va juca pe teren propriu în compania ocupantei locului 4, Progresul Focșani. Partida se va disputa sâmbătă, 17 noiembrie, de la ora 16.00, în Sala Sporturilor.