BC Mureş a pierdut şi al doilea duel cu Steaua

0

Steaua a câştigat cu scorul de 102:97 (24:16, 16:28, 28:28, 34:25) cel de-al doilea meci din play-off, elementul decisiv dovedindu-se superioritatea exasperantă la recuperări, unde Steaua a adunat 50 (21 ofensive!!), faţă de numai 24 ale mureşenilor.

BC Mureş, cu doi jucători în minus în lot, a făcut tot posibilul să scoată un rezultat pozitiv în cel de-al doilea meci din cadrul sferturilor diviziei A, la Bucureşti, contra celor de la CSA Steaua Turabo. Deşi a avut şi 7 puncte avantaj la începutul sfertului patru, BC Mureş a pierdut într-un final de meci, în care gazdelor le-a ieşit practic totul, în timp ce Dumitru, care până atunci marcase patru din patru, şi Straight care marcase două din două de la trei au ratat tocmai în aceste minute aruncările de la distanţă, iar Cooley a ratat de la semidistanţă.

Steaua conduce seria cu 2-0, a treilea meci urînând să se dispute marţi, 19 aprilie, în Sala Sporturilor.