Laurenţiu Reghecampf: „La pauză puteam intra cu 2-0 pentru adversari“

0
Laurențiu Reghecampf, antrenorul echipei Steaua

Antrenorul echipei Steaua s-a declarat mâhnit de faptul că echipa sa nu a înscris, dar este mulțumit de rezultatul înregistrat în meciul derbi cu Pandurii.

Laurenţiu Reghecampf a spus că rezultatul este unul corect de egalitate este unul corect, având în vedere jocul din cele două reprize: „În prima repriză, cei de la Pandurii și-au creat câteva ocazii. Ceea ce ne-am propus noi nu am putut face. Am făcut o repriză slabă, dar ne-am apărat în anumite situații foarte bine. Repriza a doua a fost cu totul altceva. Prin introducerea lui Tănase și Pintilii, ne-am creat ocazii și chiar puteam să și câștigăm. Este un rezultat echitabil, dar nu ceea ce ne doream noi, pentru că am venit aici ca să câștigăm. Ne-am surprins singuri în prima repriză. Au fost câțiva jucători care nu s-au ridicat la ceea ce vroiam noi să facă, și aici mă refer la Matei și Filip. Au fost departe de oameni, iar Matei nu a reușit să-l închidă foarte bine pe Maxim. A mai fost problema cu Chiricheș, care a avut o gripă. Suntem în grafic și avem 29 de puncte. Am arătat în a doua repriză că suntem o echipă puternică, dar nu am reușit să marcăm. A fost un meci destul de frumos, cu două reprize diferite, dar sunt mâhnit că nu am reușit să marcăm. Dacă analizăm concret, la pauză puteam intra cu 2-0 pentru adversari și puteam foarte greu să revenim. Trebuie să încercăm să nu mai facem aceste greșeli. Pandurii este o echipă foarte puternică, pasează foarte bine și am încercat prin Filip să contracarăm acest lucru. Prin introducerea lui Tănase și Pintilii, doi jucători de mare valoare, s-a schimbat total fața echipei. Este problema patronului, dacă va acorda prima de 20.000 de euro. Jucătorii trebuie să-și vadă de joc“.