Târgu-Jiu: Victorie cu emoţii pentru Energia în faţa echipei CSM Oradea

0
Energia nu şi-a dezamăgit suporterii la ultimul joc pe teren propriu al sezonului

Baschetbaliştii de la Energia Rovinari au reuşit cu greu să se impună în partida cu CSM Oradea disputată în această seară la Sala Sporturilor, scorul final d’ăfind de 81-79. Acesta a fost ultimul meci din sezonul regulat pe care gorjenii îl susţin acasă.

Energia a început jocul foarte slab fiind condusă pe parcursul primei reprize continuu, Oradea câştigând primul sfert cu scorul de 21-11 iar Energia pe al doilea cu 22-18. Repriza a doua a aparţinut însă gazdelor care au întors soarta partidei, reuşind să se impună pe sferturi cu scorul de 25-14 şi 10-7.