Victorie făcută cadou Brașovului de brazilianul Cardoso

0
Cardoso a greșit grav la golul al doilea

Pandurii Târgu-Jiu au suferit o înfrângere în primul meci din partea a doua a campionatului, în fața echipei FC Brașov cu scorul de 2-1. Victoria gazdelor a fost facilitată și de un henț comis gratuit în careu de către jucătorul brazilian Cardoso.

Brașovul a început mai bine și a reușit să deschisă scorul în min. 13 printr-un șut plasat din interiorul careului al macedoneanului Ilijoski. Brașovenii au mai ratat o ocazie, mingea lovindu-se de bară.
În cea de-a doua repriză, fotbaliștii de la Pandurii au condus ostilitățile. Dan Nistor a marcat golul egalizator în min.75, printr-un șut puternic din afara careului. După trei minute, Cardoso a comis un henț în careu fără niciun motiv, iar lovitura de la 11 metri a fost transformată de același Ilijoski.