Pandurii a obţinut victoria în faţa echipei FC Braşov, la reîntoarcerea pe propriul stadion

0

ranyes a fost jucătorul decisiv pentrU Pandurii, înscriind ambele goluri ale echipei sale. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1.

Pandurii au început mai bine meciul şi nu le-a dat posibilitaea jucătorilor adverşi să se apropie de poarta apărată de Lazăr. Primele 15 minute au fost şterse, cu toate că Pandurii a dominat. Golul a venit în minutul 18, când Vranyes a reluat perfect după o centrare plecată de la Stromajer. Pandurii a dominat în continuare meciul şi a avut numeroase ocazii de a marca, dar fără să concretizeze pe tabela de marcaj.
După pauză, FC Braşov a ieşit mult mai motivată de la vestiare şi a reuşit să marcheze după numai trei minute de la reluarea partidei. Mayernik a reluat cu capul după o lovitură de la colţ. Meciul a fost echilibrat, fazele de poartă succedându-se de-o parte şi de alta. Vranyes a readus liniştea printr-un şut de senzaţie de la 25 de metri.