Pandurii a reuşit să învingă în extremis FC Braşov

0

Pandurii a reuşit să înscrie de două ori în ultimele 10 minute ale meciului şi s-a impus, astfel cu 2-1.

După această victorie, Pandurii a acumulat 16 puncte şi a reuşit să depăşească în clasament FC Braşov şi să scape, astfel, de locurile retrogradabile. Meciul a fost sărac în faze de poartă. Stromajer a fost cel mai periculos jucător de la Pandurii. În min. 24, Stromajer a fost aproape de deschiderea scorului, după ce mingea şutată puternic de Nistor a fost respinsă de portarul Mincă.
Jocul a fost mai animat în cea de doua parte a meciului. În min. 67, Viera faultează în careu, iar arbitrul dictează penalty şi cartonaş galben. Ilyes execută şi înscrie. În min. 82, arbitrul fluieră lovitură de la 11 metri pentru Pandurii în urma fault în careu al lui Oros. Acesta primeşte cartonaşul galben şi, pentru că era al doilea, este eliminat. Pintilii înscrie şi egalează scorul. În minutele de prelungire, Apostu reuşeşte să înscrie golul victoriei printr-un şut din centrul careului.