Târgu-Jiu: Pandurii a luat bătaie în şapte minute

0

Fotbaliştii echipei Pandurii au pierdut meciul împotriva formaţiei Gaz Metan Mediaş cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate în doar şapte minute.

Meciul a început printr-un moment de reculegere pentru victimele din Japonia. Prima repriză a fost echilibrată, cu ocazii de-o parte şi de cealaltă. În min. 34, Pandurii au fost foarte aproape de deschiderea scorului. Brata centrează perfect în faţa porţii, dar Vranjes nu ajunge la timp pentru a trimite mingea în poartă.
Mediaş a început mai bine repriza a doua. Eric a deschis scorul printr-un şut puternic de la 25 de metri chiar în vinclul porţii. Fotbaliştii medieşenii continuă să preseze şi au ratat două mari ocazii prin Pârvulescu şi Roman. În min. 63, Zaharia duce scorul la 2-0 după o lovitură cu capul din careu, în urma unui corner executat de Eric.
După acest meci, Pandurii rămân în coada clasamentului, fiind în continuare pe loc retrogradabil.