Înfrângere usturătoare pentru Pandurii

0
Pandurii Tg. Jiu

Echipa lui Petre Grigoraş a fost învinsă în această seară, pe teren propriu, cu 1 - 0 de către echipa campioană, Oţelul Galaţi.

Fotbaliştii de la Pandurii au început determinaţi meciul şi au atacat poarta echipei gălăţene din primul minut. Pandurii a dominat clar prima repriză, dar au atacat steril fără să reuşească să-şi creeze mari ocazii de a marca. Jucătorii echipei gălăţene au preferat să se apere şi nu au reuşit să treacă de multe ori mijlocul terenului.
În repriza a doua, Oţelul Galaţi şi-a arătat forţa şi s-a apropiat de poarta apărată de Mingote, fără să aibă însă vreo ocazie. Atacul pandurilor şi-a pierdut din consistenţă. În min. 78, Pena a primit o minge în careu, a pasat pentru Iorga, care şutat puternic în vinclul porţii.
Pandurii a rămas în zece jucători prin eliminarea lui Stromajer. În ultimul minut de joc, Lemnaru a ratat o mare ocazie. Rămas singur în faţa porţii, Lemnaru a şutat slab, iar Râpă a respins de pe linia porţii.