Târgu-Jiu: Handbal/ Energia Pandurii a remizat cu Dinamo Braşov

0

Echipa de handbal Energia Pandurii Târgu-Jiu a terminat la egalitate meciul disputat în deplasare împotriva formaţiei Dinamo Braşov, cu scorul 25-25.

Handbaliştii formaţiei gorjene au început mai bine meciul şi, la un moment dat, conduceau chiar şi cu 7 goluri diferenţă, scor 7-14. Gazdele şi-au revenit şi, la pauză, Energia a intrat la cabine cu un avantaj de două goluri. Repriza a doua a fost mai echilibrată. Gazdele au preluat conducerea, dar Energia a revenit în ultimul minut de joc şi a reuşit să încheie meciul la egalitate. Pentru Energia, Vukas a marcat cele mai multe goluri, 5. Prin acest rezultat, Energia se îndepărtează de obiectivul de a juca într-o cupă europeană. Energia ocupă acum locul şase în clasament.