CS Municipal Oradea a învins Energia Rovinari la o diferenţă de 17 puncte

0

Energia Rovinari a suferit o înfrângere drastică, în deplasarea, în meciul cu CS MUnicipal Oradea, din Divizia A la baschet. Scorul întâlnirii disputate aseară a fost 85-68.

Seria partidelor victorioase reuşite de echipa de baschet Energia Rovinari a fost întreruptă aseară, la Oradea, unde formaţia gazdă s-a impus clar la o diferenţă de 17 puncte. Primele două sferturi au fost câştigate detaşat de Oradea, astfel încât scorul la pauză a fost 45-34. Cel de-al trei sfert a  fost câştigat de Energia, dar finalul a aparţinut echipei gazdă, care a câştigat ultimul sfert la o diferenţă de 10 puncte. Cel mai bun marcator de la Energia a fost Darby, cu 25 p, Căpuşean şi Troupe, cu 9 p. Cel mai bun marcator al echipei orădene a fost Ştefan cu 20 p.

Energia Rovinari ocupă locul 6 în clasementul Diviziei A.