Târgu-Jiu: Gorjenii au pierdut amicalul cu Hapoel Haifa

0

Pandurii Târgu-Jiu a suferit aseară prima înfrângere în amicale, din seria celor opt susţinute în perioada de pregătire.

Gorjenii au fost învinşi cu 2-1 de israelienii de le Hapoel Haifa, într-un meci disputat pe stadionul „Olimpia“ din Budapesta. Sorin Cârţu a început jocul în formula: Stanca - Popete, Lima, Chibulcutean, Cardoso - Tremonti (’40, Vasilache), Păcurar, Stângă, Grecu - Raskovic, Stromajer. Au mai intrat: Mingote, Murgan, Nalaţi, Dedu, Rusu, Rada, Luţu, Arrieta.

Scorul a fost deschis în minutul 10 de Raskovic, după o incursiune a lui Stromajer pe partea dreaptă. Israelienii au egalat însă după pauză şi au marcat, pe final, golul victoriei. Acesta a fost ultimul meci amical susţinut de panduri, care revin astăzi la Târgu-Jiu.