Liga a 3-a, seria a 3-a: FCM Târgovişte a învins liderul seriei

0

FCM Târgovişte - Chimia Brazi 3-1 (2-1 la pauză)

Liderul Seriei C3 , Chimia Brazi, s-a împotmolit ieri după-amiază la Şotânga, acolo unde FCM Târgovişte a reuşit o victorie importantă. Târgoviştenii s-au impus cu 3-1, într-un meci care s-a lăsat cu eliminare în tabăra oaspeţilor. Echipa gazdă a deschis scorul încă din primul minut de joc, prin Dragnea, oaspeţii egalând în minutul 20, autorul golului fiind Constantin. Târgoviştenii au mai marcat în alte două rânduri în poarta prahovenilor, prin Cosmin Anton (43) şi Cherchez (49). În minutul 43, Ciobanu a fost eliminat, după ce l-a faultat pe Cherchez în postura de ultim apărător, centralul partidei acordând penalty pentru gazde, fructificat de Cosmin Anton. După acest succes, FCM Târgovişte s-a apropiat la un singur punct de liderul Chimia Brazi, ocupând în continuare locul cinci în clasament.