Stiri din Suceava

Avionul spre Suceava, oprit la Arad

16 decembrie 2009, 12:26 |  Autor: PAULA SCÎNTEIANU | 

Cuvinte cheie: eveniment, suceava, avion, arad, blue, air,

În avion se aflau 30 de suceveni

În avion se aflau 30 de suceveni

 

Un avion care se întorcea  aseară de la Roma la Suceava şi care trebuia să ajungă la destinaţie în jurul orei 17.00, a rămas la Arad peste noapte. Unii pasageri s-au cazat la un hotel deoarece condiţiile meteo nu permiteau decolarea. „Nu ştim exact câţi pasageri or să se întoarcă cu avionul, o parte dintre ei au plecat cu alte mijloace de transport“, a declarat Loredana Pălămidă, manager la firma Blue Air.

În avion se aflau 30 de suceveni, iar mulţi dintre ei au ales să vină spre Suceava cu trenul sau maşina. Din cauza ninsorilor de astă-noapte, nici pe pista din Suceava situaţia nu stă prea bine. Reprezentanţii aeroportului „Ştefan cel Mare“ au declarat că avionul este aşteptat, aceasta fiind singura cursă pe ziua de astăzi. Oficialii aeroportului mai spun că orarul zborurilor va reintra în normal de mâine, când avionul spre Veneţia de la ora 8.25, şi avionul spre Bucureşti de la 6.20 vor putea pleca fără probleme.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole