Unirea Slobozia, prima victorie acasă

0

Echipa condusă de Constantin Prepeliţă a câştigat cu 3-0 partida disputată pe teren propriu, în compania echipei bucureştene Spicul Mopan.

După ce la primul meci din campionat jucătorii Unirii nu au reuşit decât un egal în faţa celor de la Phoenix Ulmu, acum elevii lui Constantin Prepeliţă au spart gheaţa şi au câştigat la scor de neprezentare, 3-0, partida împotriva Spicului Mopan. Scorul a fost deschis de Romeo Soare, care a marcat în minutul 35. La cinci minute distanţă, Constantin Toma a dublat avantajul gazdelor pe tabela de marcaj. După mai multe ratări, Unirea Slobozia a mai reuşit un gol, cu un sfert de oră înainte de fluierul centralului Petrică Burcea.

Pentru Unirea Slobozia urmează meciul de cupă, în care va întâlni Viitorul Constanţa, echipa „regelui“ Hagi. Partida se va disputa marţi, pe stadionul „1 Mai“ şi va conta pentru fza a cincea a Cupei României.