Unirea Slobozia, lider în liga a III-a

0
Unirea a câştigat ultimul meci din campionat cu 4-1

Elevii antrenaţi de profesorul Prepeliţă au urcat, ieri, pe prima treaptă a clasamentului.

Formaţia slobozeană a câştigat meciul disputat în deplasare la FC Voluntari şi pe seama unei înfrângeri a liderului Callatis Mangalia la Călăraşi, echipa slobozeana a trecut în fruntea clasamentului.
Scorul a fost deschis de gazde în minutul patru şi au dominat meciul până la sfârşitul primei reprize când decarul Constantin Toma a redat speranţa echipei slobozene, marcând pentru 1-1. Fotbaliştii Unirii au început repriza a doua în forţă, iar în minutul 79 Marian Drăguţ a înscris golul care i-a transformat în lideri ai clasamentului.
Surpriza etapei s-a petrecut la Călăraşi unde fostul lider, Callatis Mangalia, a fost condus până în minutul 90 cu 2-0 de fotbaliştii de pe malul Borcei. Pentru a-şi spăla din ruşine mangalioţii au reuşit golul de onoare înainte de fluierul centralului Adrian Cojocaru.
Unirea Slobozia se află la un punct distanţă de urmăritoarea din Mangalia, iar vineri, 5 noiembrie, va întâlni, acasă, ocupanta locului trei, Dunărea Călăraşi.