Slobozia: Unirea rămâne neînvinsă în campionat

0
Elevii lui Constantin Prepeliţă au făcut un nou meci bun foto: A.B.

După şase etape, Unirea Slobozia se menţine neînvinsă, cu cinci victorii şi un rezultat de egalitate.

Echipa locală de fotbal a câştigat, în acest wekend, partida disputată acasă în compania formaţiei ABC Stoicescu. Elevii lui Constantin Prepeliţă au marcat încă din al doilea minut de joc, reuşind în prima repriză nu mai puţin de cinci goluri. În repriza a doua, slobozenii nu au mai înscris decât o dată, însă au ratat alte câteva ocazii monumentale. Marcatorii Unirii au fost Romeo Soare, Viorel Gheorghe, Florin Gheorghe şi Andrei Avanu, acesta din urmă reuşind un hat-trick. Scor final 6-0, iar Unirea se menţine pe a doua treaptă a podiumului. Etapa viitoare, Unirea Slobozia se va deplasa la Buzău, pentru partida împotriva echipei locale Partizanul Merei.