Slobozia: Unirea îşi continuă drumul către liga secundă

0

După ce etapa trecută au pierdut la Berceni cu 1-0, acum elevii lui Prepeliţă s-au impus cu 3-1 în faţa echipei din Buftea.

Echipa slobozeană rămâne lider în clasament, la diferenţă de două puncte faţă de urmăritoarea Callatis Mangalia şi de 12 puncte faţă de ocupanta locului trei, Dunărea Călăraşi.

Slobozenii au avut o evoluţie slabă în prima repriză, golul egalizator venind abia în prelungiri. Manole a înscris pentru 1-1, iar după pauză Viorel Gheorghe şi Stelian Stan au mărit avantajul gazdelor cu două goluri. Până la finalul partidei slobozenii au mai avut câteva ocazii de gol, însă tabela de marcaj a rămas nemodificată până la fluierul final al centralului Andrei Vizireanu. Scor final 3-1 pentru Unirea Slobozia.

Echipa de pe malul ialomiţei are 47 de puncte şi continuă drumul spre promovare. Săptămâna viitoare slobozenii se vor deplasa la ABC Stoicescu, ocupanta ultimului loc din serie.