Unirea Slobozia a părăsit podiumul clasamentului

0

Cu toate că, la începutul campionatului, pornea drept una din favoritele la promovarea  în Liga a II-a, Unirea nu reuşeşte, de ceva vreme, să câştige nici măcar meciurile disputate pe teren propriu.

Meciul cu ACS Berceni se anunţa unul destul de dificil, pentru elevii pregătiţi de Constantin Prepeliţă, prin prisma poziţiei în clasament. Se întâlneau echipele ce ocupau locurile doi si trei în clasamentul seriei. Oaspeţii au deschis scorul relativ repede, în minutul 33, printr-o lovitură de la 11 metri. Cu toate că, după acest minut, Unirea a atacat pe toate fronturile, până la final scorul de pe tabelă a rămas neschimbat. În urma acestui rezultat, Unirea Slobozia a căzut pe locul 4 în clasament, la egalitate de puncte cu echipa din Domneşti. În etapa urmatoare, ce se va desfasura marţi 11 mai, Unirea urma sa joace, în deplasare, la Utchim Găeşti, dar cum echipa gazdă s-a retras din campionat, slobozenii vor câştiga cu 3-0, la masa verde. În cazul în care AS Domneşti nu învinge etapa următoare, Unirea poate reveni pe ultima treaptă a podiumului.