Meci interzis cardiacilor la Slobozia

0
Etapa viitoare, CSM Slobozia întâlneşte Rapid Bucureşti foto: Alexandru Boştină

Fetele antrenate de profesorul Marian Simion au făcut ieri un meci de gală în compania echipei CSM Ploieşti.

După ce au deschis scorul la doar 30 de secunde de la fluierul de start, handbalistele slobozene au fost conduse chiar şi cu patru goluri diferenţă. La finalul primei reprize, fetele de la CSM Unirea Slobozia au reuşit o egalare spectaculoasă (16 – 16). Jocul bun a cotinuat şi în repriza a doua, când fetele antrenate de Marian Simion au condus meciul o bună bucată de timp. Cu doar câteva minute înainte de final, însă, ploieştencele au forţat şi au reuşit să egaleze. Handbalistele antrenate de Marian Simion au căzut psihic şi în ultimele 30 de secunde de joc au primit trei goluri, la final tabela indicând 30 – 27 pentru CSM Ploieşti.