Handbalistele slobozene au triumfat în ultimul meci din retur

0
La finalul meciului handbalistele au fost aplaudate la scenă deschisă

Echipa antrenată de Marian Simion a reuşit să se impună în faţa formaţiei HCM Piatra Neamţ, la diferenţă de nouă puncte.

În partida disputată aseară, la Sala Sporturilor de la stadion, slobozencele au avut o prestaţie bună, scorul fiind strâns până la jumătatea reprizei a doua. Sala a fost arhiplină, iar publicul, în delir. Fotbaliştii de la Unirea au fost, de asemenea, prezenţi la spectacolul de handbal, făcând galerie cu vuvuzele, tobe şi clopoţei. La finanul primei reprize, scorul era de 16 – 14 pentru fetele de la CSM Unirea Slobozia, iar la final avantajul a fost mărit până la scorul de 31 – 22.
Meciul de ieri a pus capăt returului I, handbalistele intrând într-o pauză competiţională de o lună. Turul al II-lea va începe pe 16 ianuarie, primul meci al slobozencelor urmând a se desfăşura acasă, în compania echipei Ştiinţa Bacău.