Cristi Pustai: "Nu am contat în prima repriză cu FC Braşov"

0
Antrenorul lui Gaz Metan Mediaş, Cristi Pustai

În etapa a 28-a a Ligii I de fotbal, FC Braşov a învins, în această seară, pe propriul teren, pe Gaz Metan Mediaş, scor 3-2. Golurile întâlnirii au fost marcate de Grigore (min. 11 - penalty), Sburlea (min. 39), Hadnagy (min. 49) / Munteanu (min. 57), Liţu (min. 78).

Băieţii lui Viorel Moldovan au evoluat remarcabil în prima repriză, dar au căzut fizic în cea de-a doua parte a confruntării, când au permis adversarilor să se apropie la un singur gol.

La finalul meciului, tehnicianul oaspeţilor, Cristi Pustai, a declarat: "Am făcut un meci foarte slab, poate cel mai slab din ultimii ani. Nu am jucat nimic în prima parte, ne-am trezit după pauză, dar a fost mult prea târziu.

Am încercat să forţez atacul prin introducerea lui Eric, dar mai mult nu am avut ce să fac. Suferim mult din cauza indisciplinei, avem o medie de un jucător eliminat la fiecare două etape. Vom lupta până la final pentru evitarea retrogradării", a precizat Pustai.