Stiri din Sibiu

Transfăgărăşanul se deschide mâine oficial

30 iunie 2010, 15:24 |  Autor: Ştefan Dobre | 

Cuvinte cheie: sibiu, adevarul, transfagarasan, deschis, 1 iulie, 31 octombrie,

Transfăgărăşan. Foto Arhivă

Sibiu

Transfăgărăşan. Foto Arhivă

 

Traficul pe Drumul Naţional 7 C Transfăgărăşan se deschide oficial începând de mâine, a anunţat Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri.

CITEŞTE ŞI:

Pe Aceeaşi Temă

Un motociclist polonez s-a accidentat în munți la Red Bull Romaniacs 2010

Accident pe drumul naţional 1, la marginea Sibiului

Circulaţia auto va fi permisă  în perioada 1 iulie - 31 octombrie, între kilometrul 0, la Bascov, în judeţul Argeş, şi până la intersecţia cu DN1 Braşov-Sibiu, în judeţul Sibiu.

"Participanţii la trafic sunt rugaţi să respecte semnalizarea rutieră existentă, ţinând seama că pe acest traseu sunt restricţii şi zone periculoase (...) Se atrage atenţia tuturor participanţilor la trafic că pe sectorul de drum cuprins între km 104+000 şi km 129+900 (Bâlea Cascadă) se interzice circulaţia pe timpul nopţii - între orele 21:00 - 07:00", se arată în comunicatul CNADNR.

Pentru ultimele noutăţi din Sibiu, click pe poza de mai jos:

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    FOTO/ VIDEO Salina Turda, călătorie spre centrul Pământului

    Recent renovată, salina cu o arhitectură futuristă îi impresionează pe turiştii care explorează ...


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole