Stiri din Sibiu

Spectacolul „Încurcă-i drace!“ anulat și înlocuit cu „Puricele în ureche“

7 februarie 2012, 13:49 |  Autor: Dragoş Popescu | 

Cuvinte cheie: sibiu, spectacol sibiu, informaţii din sibiu, stiri din sibiu, stiri din judeţul sibiu, ,

„Încurcă-i drace!“ este cel mai nou spectacol al Teatrului Național „Radu Stanca“

Sibiu

„Încurcă-i drace!“ este cel mai nou spectacol al Teatrului Național „Radu Stanca“

 

Reprezentația spectacolului „Încurcă-i drace!“ în regia lui Șerban Puiu, programată joi, 9 februarie, ora 19:00 a fost anulată ca urmare a îmbolnăvirii unui actor. „Puricele în ureche“ a avut premiera pe data de 19 martie 2010 și s-a remarcat ca cea mai bine vândută comedie de la Sibiu în 2011.

CITIŢI ŞI:

Pe Aceeaşi Temă

Se dau avize pentru vânzarea produselor pentru Sf. Valentin şi 1-8 martie

Patru spectacole pentru trupa Become la Sibiu

Scena Teatrului Național „Radu Stanca“ Sibiu nu va rămâne însă goală deoarece joi seara a fost programată o altă comedie în regia lui Șerban Puiu, și anume „Puricele în ureche“.

Toate biletele puse în vânzare pentru reprezentația din data de 9 februarie au fost deja epuizate. Având în vedere că biletele pentru următoarea reprezentație a spectacolului „Încurcă-i drace!“, programată duminică, 19 februarie, s-au vândut în totalitate, biletele cumpărate pentru reprezentația anulată nu vor putea fi schimbate pentru următoarea reprezentație a spectacolului. Astfel, biletele cumpărate pentru data de 9 februarie pot fi rambursate sau schimbate la alegerea publicului pentru „Puricele în ureche“.

„Încurcă-i drace!“ este cel mai nou spectacol al Teatrului Național „Radu Stanca“ Sibiu având premiera anul acesta, pe data de 29 ianuarie. Spectacolul este o comedie spumoasă, cu ironii politice și picanterii amoroase, ce are la bază piesa „Out of order“ a dramaturgului Ray Cooney. „Puricele în ureche“ a avut premiera pe data de 19 martie 2010 și s-a remarcat ca cea mai bine vândută comedie de la Sibiu în 2011.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe sibiu@adevarul.ro!

Click pe  fotografia de mai jos pentru ultimele noutăţi de la Sibiu


Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    4 sibieni sunt internaţi la spital, după ce au fost muşcaţi de căpuşe

    Cei patru, trei bărbaţi şi o femeie, au 30, 53, 63, respectiv 67 de ani şi sunt din Răşinari, ...

    Aventură amoroasă pe scena Teatrului Național „Radu Stanca“ Sibiu

    Teatrul Național „Radu Stanca“ Sibiu prezintă duminică, 29 ianuarie, ora 19:00, premiera specta ...


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole