Sibiu: Voinţa a remizat cu Seso Câmpia Turzii şi este aproape promovată în liga 2

0

Gruparea pregătită de fostul stelist Marius Baciu a făcut 1-1 cu echipa de pe locul doi şi are 7 puncte avans în clasament cu 4 etape înainte de finele campionatului.

Derbiul seriei a VI-a din liga 3 de fotbal, disputat vineri seară pe stadionul Municipal din Sibiu, în faţa a aproape 4000 de spectatori, s-a încheiat nedecis. CS Voinţa Sibiu a deschis scorul în minutul 21 când Szabo a reluat în vinclu o minge respinsă greşit de portarul Stoica.

Oaspeţii au egalat în minutul 81, prin Sancira, atacantul oaspeţilor înscriind cu un şut bine plasat dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri.
Remiza este favorabilă sibienilor, care au învins în tur la Câmpia Turzii.

Voinţa are un avans confortabil de şapte puncte în fruntea clasamentului şi va juca cel mai probabil din toamnă în liga 2 de fotbal.