Stiri din Sibiu

Sibiu: Loganul poliției lovit în timpul urmăririi unor motocicliști fugari nu are CASCO

21 martie 2010, 11:02 |  Autor: Dragoș Popescu | 

Cuvinte cheie: sibiu, politie, politisti, oras, logan, copsa mica, ,

Mașina a fost grav avariată

Sibiu

Mașina a fost grav avariată

 

Mașina cu care agentul de la SPR Sibiu a plecat în urmărirea celor care nu au oprit la semnalele polițistului nu mai are asigurare CASCO.

CITIȚI ȘI:

Pe Aceeaşi Temă

Un polițist de la Rutieră a fost rănit, în timp ce urmărea doi motocicliști

Poliția nu face filtre ca să prindă motocicliștii fugari

Inspectoratul de Poliție al Județului Sibiu a declanșat o anchetă extinsă prin care să se determine cauzele și împrejurările exacte în care s-a produs accidentul de sâmbătă după amiază, în urma căruia un agent de poliție a ajuns rănit la spital, în timp ce se afla în misiune și Loganul pe care îl conducea în urmărirea unor motocicliști a lovit pe contrasens un alt autovehicul ce circula regulamentar.

Surse din cadrul Poliției au confirmat că autovehiculul cu care agentul Stoica Ioan, de 27 de ani, se afla în urmărirea motocicliștilor ce au refuzat să oprească la semnalele sale, după ce au făcut o depășire neregulamentară la Copșa Mică, nu mai au asigurare de tip CASCO.

Un singur agent caută motocicliștii fugari de la accidentul din Copșa Mică

”Se va face o anchetă în acest sens și vom anunța rezultatele acesteia cât mai rapid”, a explicat Luciana Balteș, purtător de cuvânt al IPJ Sibiu.

Aceleași surse susțin că mașinile Serviciului de Poliție Rutieră Sibiu au un tip extins de asigurare RCA, dar în funcție de rezultatele anchetei este posibil ca polițistul rănit să suporte reparația mașinii cu care se afla în misiune.

Motocicliștii care nu oprit la semnalele poliției sunt greu de găsit

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole