Pelici după remiza Voinței cu Pandurii: ”Mingote a fost providențial pentru gorjeni”

0

Antrenorul principal al Voinței Sibiu a declarat la finele meciului de sâmbătă, încheiat 0-0 cu Pandurii Tg. Jiu, că echipa oaspete a avut noroc cu portarul Mingote.

CITIȚI ȘI:

Fără nocturnă pe ”Municipal” sau pe ”Cutiuță”

Gaz Metan a avut VOINȚĂ cu Sibiul. Mediașul a învins cu 3-0 GALERIE FOTO

Chiar dacă Sibiul nu a reușit să bată Pandurii, Alex Pelici a spus după meci că este mulțumit și cu acest punct câștigat.

Pelici crede că echipa lui este în grafic, după aceste prime cinci etape.

”Dacă analizăm meciul după cum a decurs în a II-a repriză, putem spune că am avut ghinion astăzi. Dacă ne referim la prima repriză, putem spune că am avut și un dram de noroc. Am ratat mult, dar Mingote a fost providențial pentru Pandurii. Sunt mulțumit și cu acest punct. Îmi place să văd jumătatea plină a paharului. Privim optimiști înainte. E bine că ajungem acolo și avem ocazii. Cred că aceste șase puncte ne mențin în grafic, mai ales că suntem acolo deasupra liniei”, a declarat antrenorul echipei sibiene.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe sibiu@adevarul.ro!