Mediaşul s-a distrat cu Sportul la Sibiu. Eric a marcat din nou

În fața a peste 3500 de spectatori Gaz Metan a învins fără emoții pe Sportul și este deocamdată lider în liga 1.

CITIȚI ȘI:

Gaz Metan Mediaş are cele mai sexy suporteriţe (GALERIE FOTO)

Pandurii - Gaz Metan Mediaş transmis de GSPTV

Meciul de la Sibiu se anunța spectaculos încă dinainte să înceapă. Asta pentru că Mediașul și Sportul sunt două echipe care preferă să joace pentru spectacol în loc să stea ”la cutie”.

Gazul a lovit letal încă din primele minute. Markovic a marcat cu capul la prima fază periculoasă a partidei, din centrarea perfectă venită de la vedeta Eric de Oliveira. Oaspeții au replicat palid în minutul 15, dar Irimia nu a ajuns cu capul la o centrare a lui Ciupe. Apoi Munteanu a făcut două faze frumoase la poarta lui Viciu. Tibi Bălan a ratat singura mare ocazie din prima parte a studenților, în minutul 37, atunci când șutul său din 5 metri a fost parat de Pleșca.

După pauză gruparea din Regie a dat semne că poate reveni în joc, dar din nou Bălan și Varga, au ratat din poziții favorabile. Mediașul a speculat la maxim ocaziile avute. Mai întâi Munteanu a făcut 2-0, cu un șut în vinclu de la 9 metri în minutul 59, iar apoi golgeterul la zi al ligii 1, Eric de Oliveira, a bătut perfect o lovitură liberă de la 18 metri, în minutul 67, meciul încheiindu-se cu o victorie cu 3-0, pentru gaziști.