Sibiu: CSU bătută în ultimele secunde de Rovinari

0

Baschetbaliştii universitari au ratat mult sub panou, mai ales în sfertul patru când Brown şi Johnson au ratat cinci aruncări consecutive de 3 puncte.

Echipa de baschet, CSU Sibiu a pierdut aseară cu 56-59, meciul cu mult mai slab cotata Energia Rovinari, chiar în faţa propriilor suporteri. Sibienii au jucat slab, mai ales în sfertul doi şi ultimele 10 minute. CSU nu a reuşit să înscrie decât 4 puncte în sfertul patru, iar gorjenii au marcat coşul victoriei cu 2 secunde înainte de finele partidei din divizia A. Fanii lui CSU au huiduit şi fluierat jucătorii pregătiţi de americanul Darnell Clavon, care la final şi-a criticat elevii pentru că nu i-au respectat indicaţiile tehnice. „Avem o problemă de disciplină, pentru că le-am cerut jucătorilor să nu mai arunce de trei puncte în partea a doua şi ei au continuat să facă acest lucru. O să mai lucrăm la acest aspect. Suporterii au toate motivele să fie supăraţi” a punctat omul de pe banca tehnică a Sibiului. CSU joacă etapa viitoare în deplasare, cu Elba Timişoara.