Satu Mare: (Update) Echipa Mitya SC din Nyiregyhaza a câştigat turneul internaţional de footvolley

0

După o competiţie strânsă, cea mai bună echipă a fost desemnată Mitya SC din  Nyiregyhaza. Finala turneului de footvolley s-a încheiat în urmă cu o oră

8 Beach Sport Team - Satu Mare

În concurs au rămas două echipe sătmărene, respectiv două din Ungaria, care luptă pentru marele premiu, în valoare de 1200 de lei. Vineri, cele opte echipe înscriseau jucat meciuri tip turneu, în fiecare zi calificându-se jucătorii cei mai buni. În această dimineaţă, doar patru au rămas în concurs: Twins(Ungaria), Galacticii (Satu Mare), Mitya SC (Ungaria) şi Copa Cabana Team (Satu Mare).

Premiile acordate au motivat echipele participanete. Locul 1 a primit 1200 de lei, locul II – 800 de lei, iar locul al treilea – 600 de lei. Ceilalţi, care nu au reuşit să urce pe podium nu au fost uitaţi de organizatori. Cei de pe poziţia patru s-au mulţimit cu 400 de lei, iar restul au primit o minge valoroasă, fiecare dintre cele 8 echipe plecând acasă şi cu câte o cupă.
Evenimentul a fost organizat de Show Time Entertainment Factory Satu Mare, la Beach Club, în incinta ştrandului sătmărean. Este primul campionat internaţional de footvolley organizat în premiră la Satu Mare, la scurt timp după turneu de beachvolley. De data aceata, turneul a fost adresat echipelor de amatori.