Handbal: Elevii lui Ioan Palko au pierdut aseară meciul cu vicecampionii de la UCM Reşiţa

0

Handbaliştii sătmăreni au pierdut aseară cu 33 la 34 meciul cu vicecampionii de la UCM Reşiţa, sportivii sătmăreni conducând la pauză cu 18-17. Sportivii reşiţeni au câştigat la limită partida de aseară.

Handbaliştii reşiţeni au reuşit să preia conducerea meciului în debutul reprizei a  doua cu scorul de 21-22, iar în minutul 45 cele două echipe se aflau la egalitate. Meciul se încheie cu un scor final de 33 la 34 în favoarea echipei reşiţene. Antrenorul echipei sătmărene, Ioan Palko a declarat la finalul partidei că echipa a jucat cu mare dăruire, iar băieţii au fost cel puţin egali cu adversarii. Au jucat pentru CSM: Bîrtalan, Bursac, Teremi, Olah, Savlovschi, Savic,  Varga,  Mateş, Vizhbovski , Ciornohuz, Ardelean, Jurj, Pop şi Cioroiu. Partida a debutat la ora 17.00 în sala Liceului cu Program Sportiv de pe strada Ady Endre.