Stiri din Satu Mare

Compact a adunat 300 de sătmăreni

22 martie 2010, 09:24 |  Autor: Gabriela Puşcaşiu | 

Cuvinte cheie: Satu Mare, Ardeal, Adevarul, Concert, Turneu, Compact,

Concertul live al formaţiei a mobilizat 300 de spectator sătmăreni

Satu Mare

Concertul live al formaţiei a mobilizat 300 de spectator sătmăreni

 

Turneul Compact a poposit aseară şi la Satu Mare. Aproximativ 300 de sătmăreni, au ales să-şi petreacă seara alături de cei patru legendari. Până tinerii favorizează cluburile şi stand-up showurile, cei de vârsta a treia preferă concertele live cu formaţii legendare.

La început, Laci Kovacs şi Adrian Sărmăşan au distins puţin atmosfera, până publicul să se încălzească, iar de la ora 20.00 Paul Ciuci, Aurel "Lelut" Vasilescu, Adrian Kiselef şi Adrian "Coco" Tinca au reuşit să ridice publicul în picioare. Sătmărenii au fost foarte încântaţi de concert, motiv pentru care nu au mai încetat să aplaude pe parcursul înregii seri.

“Tare ne bucurăm să fim aici în această seară şi sperăm să se organizeze cât mai multe astfel de evenimente la Satu Mare”, spune Klara Pop, spectator.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Mioara, o prinţesă părăsită

    Sabin Orcan

    De cealaltă parte, Petre nu suflă niciun cuvinţel în apărarea Mioarei, căci ar însemna că trebuie să se caute şi el niţel prin portofel. Cum ziceam, fostul prim-ministru se comportă ca regii de odinioară.

    Nasc şi la Moldova oameni…

    Liviu Antonesei

    Din când în când, mai ales când unii neghiobi, cărora nu le ajunge rasismul etnic şi trec la cel regional, aruncă vorbe spurcate despre moldoveni, care ar fi leneşi, săraci şi înapoiaţi, îmi amintesc o hartă care a atârnat pe peretele clasei mele pe toată durata liceului…

    Vorbe de prim-ministru

    Grigore Cartianu

    Astăzi nu scriu nimic. Pe ploaia asta, m-am cam lenevit.

    De ce trebuie să votăm

    George Radulescu

    „De ce să mai votez dacă toţi politicienii sunt la fel?".

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole