HANDBAL: UCM Reşiţa a învins HC Odorhei şi continuă lupta pentru titlu cu HCM Constanţa

0

Vicecampioana României la handbal masculin, UCM Reşiţa, a învins astăzi, pe propriul teren, într-un meci din etapa a X-a a Ligii Naţionale, HC Odorhei, cu scorul de 37-31, după ce, la pauză, bănăţenii au condus cu 19-16.

Echipa pregătită de profesorul Aihan Omer a condus pe toată durata întâlnirii, în unele momente ale jocului chiar şi la o diferenţă de cinci goluri, dar oaspeţii au revenit în câteva rânduri pe tabelă şi au menţinut suspansul până în ultimele cinci minute, când ucemeriştii au încheiat conturile.

“Ca mai toate meciurile dintre noi şi Odorhei, şi întâlnirea de astăzi a fost una echilibrată, cu mult suspans şi în care ambele echipe au jucat cu multă ambiţie. Pentru noi era oarecum normal să câştigăm acest joc, dar a trebuit să transpirăm serios pentru a obţine victoria”, a declarat antrenorul UCMR-ului, Aihan Omer.