Reşiţa: Şcolarii au mai trecut un examen

0

Gruparea din Valea Domanului a învins cu 2-0 Millenium Giarmata, readucând liniştea pe Bârzava.

Şcolarii reşiţeni au trecut cu brio al 14-lea examen din actuala ediţie a Ligii a III-a de fotbal. Roş-negrii s-au impus în această rundă, cu scorul de 2-0, în partida disputată pe Stadionul “Mircea Chivu” cu Millenium Giarmata. FC Şcolar a deschis scorul în minutul 28, când, după o cursă în viteză a lui Micu, Cojocaru a marcat cu un şut plasat din 7 metri. Diferenţa a fost majorată în minutul 35 de Breşneni, care a executat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri şi mingea s-a strecurat cu noroc, printre picioarele lui Nariţa, în poarta adversă.
    Acest succes ar putea ridica moralul fotbaliştilor pregătiţi de Lucian Dobre şi a adus mai multă linişte în Valea Domanului, acolo unde atmosfera fusese destul de încărcată după demisia lui Alexandru Pelici de pe banca tehnică.
În aceeaşi rundă, concitadina Muncitorul a cedat pe propriul teren, scor 2-4, în partida cu Naţional Sebiş.