Reşiţa: Vicecampioana României la handbal masculin, UCM Reşiţa, a învins, la o diferenţă de 30 de goluri, CSM Medgidia

0

Trupa pregătită de Aihan Omer a făcut spectacol în primul meci al etapei a patra din Liga Naţională.

În faţa a ceva mai mult de 1.000 de spectatori, tripla câştigătoare a Challenge Cup, UCM Reşiţa, a dispus fără drept de apel de CSM Medgidia, scor 46-16 (21-7), în meciul de deschidere al rundei cu numărul patru a campionatului. În ciuda faptului că Aihan Omer a dat şansa să joace şi celor care au bifat în acest sezon mai puţine minute în tricoul vicecampioanei, ucemeriştii au făcut spectacol în faţa unui adversar net inferior. După primeze zece minute, în care partida a fost destul de echilibrată, UCMR a predat dobrogenilor o adevărată lecţie de handbal-spectacol.

Urmează disputa cu HCM Constanţa

Cu patru victorii din tot atâtea jocuri disputate, formaţia bănăţeană a preluat şefia Ligii Naţionale. În etapa viitoare, marţi, 13 octombrie, UCMR va juca, în deplasare, cu campioana en-titre, HCM Constanţa. Până atunci însă, elevii lui Aihan Omer vor întâlni sâmbătă, 10 octombrie, pe propriul teren, formaţia cehă HCB Karvina, în prima manşă a turului II din Cupa EHF.