Dansatorii de la Ru Apollo s-au urcat pe podium la Concursul Internaţional de Dans Sportiv din Macedonia

0
Toate cele cinci perechi de dansatori sportivi valceni au obţinut premii şi medalii în Macedonia

Din cele cinci perechi care au făcut deplasarea în Macedonia, două s-au urcat pe podium, celelalte clasându-se pe locurile IV şi VI.

Dansatorii de la clubul sportiv Ru Apollo s-au întors ieri la Râmnicu Vâlcea cu premii valoroase obţinute la Concursul Internaţional de Dans Sportiv Scopje-Open, din Macedonia. Perechile Florian Stoica şi Diana Gheordun au câştigat locul doi la Open Basic Standard, categoria 6-11 ani, iar Răzvan Stan şi Patricia Rabacu, locul III. Paul Dana şi Beatrice Iacob au obţinut locul IV la Latino, categoria 12-13 ani şi tot pe locul IV s-au clasat şi Armand Apostolescu şi Laura Stăncescu la Open Standard, categoria 12-13 ani. Petruţ Diculescu şi Alexandra Marin, tot la Open Standard, la aceeaşi categorie de vârstă, s-au clasat pe locul VI. Şcoala vâlceană de dans sportiv, sub îndrumarea profesorilor Maria, Bogdan şi Alexandra Runceanu şi-a dovedit încă o dată valoarea.