Râmnicu Vâlcea: Oltchim a câştigat amicalul cu Vrnjacka Banja

0

Galacticele au bifat aseară prima victorie din acest sezon, în amicalul de pe teren propriu cu campioana Serbiei.

CS Oltchim Râmnicu Vâlcea a câştigat aseară primul meci de pregătire din această pauză competiţională, pe teren propriu, cu formaţia sârbă Vrnjacka Banja. Tehnicianul Radu Voina a folosit două echipe diferite în ambele reprize, combinând diferite tactici atât în apărare cât şi în ofensivă. Vâlcencele au condus întreaga partidă, învingând cu scorul de 46-22.

Alături de revenirea Adrianei Nechita Olteanu, în acest amical şi-a făcut debutul noul portar Paula Rădulescu Ungureanu, care a reuşit câteva parade impresionante. Olga Vlaschuk, ucraineanca aflată în probe la campioana României, a evoluat în prima repriză şi a marcat două goluri.

Marcatoarele Oltchimului în acest meci au fost: Puşcaşu 8, Elisei 7, Maier 6, Gâlcă 6, Gatzel 3, Vădineanu 2, Szucs 2, Lecuşanu 2, Neagu 2, Vaschuk 2, Vizitiu 1, Nechita 1, Meiroşu 1, Manea 1, Beşe 1 si Ţăcălie 1.

Află părearea lui Radu Voina despre amicalul de aseară în ediţia tipărită "Adevarul de seară" de azi.