Râmnicu Vâlcea: Oltchim a câştigat la Zalău

0

Campioana României a obţinut ieri o nouă victorie în deplasarea de la Zalău, unde s-a impus cu scorul de 32-26(18-15), într-un meci din cadrul etapei 23 a Ligi Naţionale.

Deşi au fost primate cu flori şi aplauze, "galacticele" lui Radu Voina au primit un tratament ostil din partea echipei conduse de Gheorghe Tadici la Zalău. Dacă în prima repriză scorul a fost mai echilibrat(11-11 în minutul 21), vâlcencele au controlat clar partea secundă, bifând a 33-lea victorie consecutivă.
Pentru Oltchim au marcat: Ada Nechita 5 goluri, Anastasiia Pidpalova(4), Cristina Neagu(4), Ionela Stanca(3), Roxana Gatzel(3), Steluţa Luca(3), Valentina Elisei(3), Oana Manea(3), Patricia Vizitiu(3), Rehina Shymkute 1 gol.