Râmnicu Vâlcea: CSM a scăpat de retrogradare

0

"Municipalii" au câştigat fără probleme pe teren propriu în faţa echipei Arieşul Turda, scor 3-1, scăpând în mare parte de zona retrogradării.

Susţinuţi de peste 300 de spectator, elevii lui Dumitru Teleşpan şi-au trecut în cont cele trei puncte încă din prima repriză. Brazilianul Beto a deschis scorul în minutul şase al partidei, după o lovitură din colţul terenului. Petre Goge a mărit diferenţa pe tabelă în minutul 42, după o pasă primită de la Lucian Pârvu. Vâlcenii au mai înscris odată în ultimul minut al reprizei, când Dobre a trimis peste portarul Moldovan din partea dreaptă a careului. "Municipalii" au fost aproape de al patrulea gol în minutul 55, când Dobre a fost faultat în careu, însă Pârvu nu a reuşit să înscrie. La numai un minut, fotbaluştii de la Deva scot şi eu un penalti, fructificat de această dată de Grigoruţă, stabilind scorul final, 3-1 pentru CSM.